Przejdź do treści

Terapia dla par. Żywiec, Rajcza, Bielsko Biała, Cieszyn.

  • przez
Terapia Dla Par. Aleksandra Jurek Paras-Olka NOWA PLACÓWKA TERAPII DLA PAR. bielsko biała

Terapia dla par, którą zdecydowaliśmy się prowadzić w Rajczy, miejscowości niedaleko Żywca oraz Cieszyna, powstała z myślą o związkach, które mają trudności w związkach. Wychodząc naprzeciw potrzebom, stworzyliśmy terapię dla par w Rajczy. Obecna sytuacja spowodowana pandemią odbiła się negatywnie na wielu związkach.


• Zbyt długi okres przebywania razem,
• Narastające konflikty oraz nieporozumienia,
• Odmienne zdania w stosunku do spędzania wspólnego czasu,
• Pogorszenie sytuacji finansowej w domu.
To tylko kilka czynników, które przyczyniają się do powstawania kryzysów w związku, których temat poruszyłam tutaj:
Terapia par, wypalenie emocjonalne w zwiazku

Terapia dla par. Dlaczego warto?


W przypadku piętrzących się problemów oraz narastających konfliktów często znajdujemy się pod tak zwaną „ścianą”, przez którą nie wiemy, w którą stronę kieruje się nasz związek. Mamy wrażenie, że człowiek, z którym żyjemy, staje się dla nas obcy i nie odczuwamy potrzeby rozmowy oraz bliskości, a jedyne uczucie, które nam towarzyszy to irytacja. Mimo wszystko czujemy, że sytuację da się naprawić, że jeszcze wszystko może być dobrze, ale niestety nie wiemy, jak do tego dążyć. W sytuacjach, kiedy nie jesteśmy w stanie sami pracować nad związkiem, bądź praca nie przynosi efektów, wyjściem może okazać się terapia dla par.

Nowa placówka terapii dla par. Rajcza.

Nowo poznane pary trafiające do gabinetu, często obwiniają siebie wzajemnie, zapominając, że związek to DWIE osoby, które są odpowiedzialne za relację. Zdecydowaliśmy o otwarciu nowego gabinetu na terenie Żywca, skąd bez problemu dojadą do nas osoby z Katowic, Mysłowic, Żywca, Bielska Białej, Cieszyna. Jestem certyfikowaną terapeutką dla par i wiem, że decyzja o podjęciu terapii nie jest łatwa, a często jest impulsem. Dlatego nowy gabinet został uruchomiony w miejscu dostępnym dla wielu miejscowości, aby każda para miała możliwość dotarcia oraz zgłoszenia się na terapię dla par.

Co daje terapia dla par?

• Pozwala zrozumieć potrzeby partnera/partnerki,
• Pozwala mówić otwarcie o potrzebach partnerów,
• Pozwala pokonać trudności oraz konflikty w związku,
• Dąży do poprawy relacji.

Co istotne: psychoterapeuta NIE poucza partnerów, nie szuka strony winnej konfliktów. Psychoterapeuta jest osobą bezstronną, która skupia się na problemie i dąży do tego, aby partnerzy sami znaleźli rozwiązanie swoich konfliktów i wspólnie dążyli do tego, aby poprawić relację w swoim
związku. Wiele osób wciąż obawia się terapii dla par, ze względu na obawy, że będą musieli dzielić się prywatnymi momentami, bądź sytuacjami. Obawy te są zbędne, bowiem psychoterapeutę obowiązuje tajemnica lekarska.

Jak uratować związek? Terapia dla par. Rajcza, Cieszyn, Bielsko Biała, Żywiec.

W przypadku terapii dla par dewiza, którą obiera większość psychoterapeutów to: Partnerzy są przeciwko problemowi, który występuje, a nie przeciwko sobie. W biegu dnia codziennego często zapominamy o szczegółach, które składają się na miłość związku. Drobne gesty, przytulenie, czułość, zrozumienie. Jeśli
nie potraficie wrócić na odpowiedni tor, jestem do Waszej dyspozycji.

Poniżej lokalizacja naszego nowego gabinetu w ośrodku Paras-Olka. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Zobacz naszą stronę ośrodka Paras-Olka
https://osrodek-terapeutyczny.pl/terapia-par/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
X