Terapia par Gabinet – Śląsk . Aleksandra Jurek.

terapia-dla-par-slask-aleksandra-jurek

„Udane małżeństwa nie są efektem znalezienia idealnej osoby, lecz kochania niedoskonałego człowieka, którego wybrało się na współmałżonka” (Jason Evert)
Każdy związek natrafia na etap, w którym pojawia się rutyna oraz problemy dnia codziennego. Jedne pary radzą sobie z tym świetnie, inne często popadają w spiralę konfliktów, wzajemnych oskarżeń oraz niezrozumienia w stosunku do partnera, bądź partnerki.

Terapia dla par,

często okazuję się najlepszym wyjściem, które w porę zatrzymuje kryzys w małżeństwie. To właśnie na terapii odnajdujemy drogę do szczęśliwego, zdrowego związku, zatrzymując piętrzące się konflikty. Kryzys w związku to czas, kiedy nasza relacja wystawiona jest na ciężką próbę. Przedłużające się nieporozumienia, wzajemne oskarżenia oraz brak wsparcia sprawiają, że nie widzimy wyjścia z sytuacji i podejmujemy decyzję o rozstaniu. Jako terapeutka z wieloletnim stażem, pragnę pocieszyć wszystkich, którzy nie wierzą, że w ich związku jeszcze zaświeci słońce. Wszystko można odbudować, jeśli partnerzy
tego chcą, to podstawowy i najważniejszy krok, aby uratować związek.

Jak wygląda terapia dla par?

Podczas swojej pracy, spotykam się z małżeństwami oraz związkami, które postanowiły walczyć o odbudowę swojej relacji. Wiele osób wciąż ma obawy przed terapią dla małżeństw, uważając, że jest to dzielenie się prywatnymi problemami z obcą osobą, która będzie nas oceniać. Nic bardziej mylnego!

  1. Terapeuta jest osobą bezstronną. Jego zadaniem jest pomoc w odbudowie relacji.
  2. Terapeuta nie ocenia, nie oskarża i nie faworyzuje żadnej ze stron związku.
  3. Terapeutę obowiązuje tajemnica zawodowa. Zgłaszając się na terapię, każdy pacjent jest anonimowy.
  4. Podczas terapii dla par oraz małżeństw, to pacjenci pracują nad swoim związkiem. Rolą terapeuty jest skłonienie partnerów do analizy oraz refleksji, a także pomoc w odnalezieniu powodu konfliktu.
  5. Terapia dla par jest tym samym, co terapia małżeńska. Na terapię może zgłosić się każdy bez względu na to, czy żyje w formalnym, czy nieformalnym związku.


Terapia dla par: czy warto?

Wątpliwości przed rozpoczęciem terapii są całkowicie zrozumiałe i zawsze staram się je dokładnie omawiać na pierwszych konsultacjach, które prowadzę z pacjentami podczas spotkania stacjonarnego na śląsku, bądź spotkania online. Co ważne, terapia dla par nie tylko rozwiązuje aktualne nieporozumienia i problemy w związku, ale także pomaga uniknąć przyszłych konfliktów i kryzysów, które mogą nadejść. Nazywam się Aleksandra Jurek i specjalizuję się w terapiach dla par. Śląsk to region, w którym mieszczą się moje gabinety, jeśli więc chcesz dać szansę swojemu związkowi, możemy spotkać się na terapii w Mysłowicach oraz w powiecie żywieckim, w miejscowości 43-360 – Bystra- Śląskie (Adres do nawigacji GPS Bielsko-Biała ul. Szpaków 4). W obecnej sytuacji spowodowanej zarazą uruchomiłam również terapię online, która pozwala na przeprowadzenie terapii poprzez darmowe aplikacje, takie jak Whatsapp, Messenger oraz Skype. Pamiętaj, w każdym kryzysie ukryta jest szansa.

X