Terapia podwójna: Dla kogo? Na czym polega terapia prowadzona przez zespół dwójki terapeutów?

Ciesząc się rosnącym zainteresowaniem, a także zaufaniem ze strony naszych pacjentów, postanowiliśmy poszerzyć nasze usługi w obszarze zdrowia psychicznego o terapię par i małżeństw, którą prowadzi podwójny zespół terapeutyczny. Jakie rezultaty przynosi terapia prowadzona zarówno przez kobietę i mężczyznę? Do kogo skierowana jest terapia podwójna? Jak wygląda terapia par prowadzona przez podwójny zespół terapeutyczny? 

Dla kogo terapia prowadzona przez podwójny zespół terapeutyczny? 

 

  • Dla mężczyzn. 

Dla mężczyzn w terapii, którzy mają problem w emocjonalnym otworzeniu się przed kobietą. Istnieje wiele problemów emocjonalnych, które uniemożliwiają mężczyznom odbycie terapii par z małżonką, jeśli terapię prowadzi terapeutka. Podwójny zespół terapeutyczny składający się zarówno z kobiety i mężczyzny minimalizuje ryzyko dyskomfortu, a także pozwala pacjentowi poczuć się pewniej i bezpieczniej. 

W terapii par i małżeństw istotną kwestią jest fakt, aby obie strony związku czuły się w gabinecie bezpiecznie. Jest to element niezbędny, by terapia przebiegła pomyślnie. Zdarza się, że o terapię bardziej zabiega małżonka, przez co partner czuje się w gabinecie niekomfortowo i nie wykazuje chęci współpracy. Męski pierwiastek w postaci terapeuty zazwyczaj pozwala mężczyźnie w nawiązaniu relacji terapeutycznej. 

terapia-par-aleksander-jurek
  • Dla osób mających problem z zaufaniem i zazdrością. 

Osoby zazdrosne oraz zaborcze w związku, często miewają również problem w zaufaniu do terapeutki, która będzie prowadzić terapię. Dlaczego tak się dzieje? 

Zazdrość (często ta patologiczna) w związku jest ogromnym problemem, z którym zgłaszamy się na terapię. Podczas spotkania w gabinecie napotykamy mur, ponieważ okazuje się, że terapeuta jest płci żeńskiej. W głowie pacjentów pojawiają się pytania: Czy terapeutka nie będzie podrywała męża? Czy terapeutka nie będzie go kokietowała? A co jeśli terapeutka jest atrakcyjna w oczach mojego partnera? 

Analogicznie jest w sytuacji mężczyzn, którzy borykają się z problemem patologicznej zazdrości, a zgłaszają się do terapeuty, który jest mężczyzną.

Właśnie dlatego warto wybrać taką terapię par i małżeństw, która prowadzona jest przez podwójny zespół terapeutyczny, w którym jest zarówno terapeuta, jak i terapeutka. Pozwoli to poprawić komfort wizyty, a także zminimalizuje poczucie zazdrości w stosunku do terapeuty. 

 

  • Dla osób LGBT

terapia osób LGBT, którą prowadzę w Mysłowicach, równie często sprawia, że w związku homoseksualnych kobiet pojawia się uczucie nieufności w stosunku do terapeutki, która jest kobietą. Czy nie będzie ona faworyzować którejś ze stron? Czy zbyt długo nie patrzy na moją partnerkę? 

Aby uniknąć takiego dyskomfortu, powstała terapia podwójna, która pozwala zredukować ewentualną zazdrość, czy nieufność w stosunku do terapeuty/terapeutki.

WAŻNE:

Pamiętaj, terapeuta (bez znaczenia jakiej jest płci) zawsze jest osobą bezstronną oraz obiektywną. Jego rolą jest poprawa jakości życia pacjentów, a także pomoc w naprawie relacji pacjentów. Nawiązywanie bliższych relacji z pacjentami jest niezgodne z Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa terapii. 

 

  • Dla par i związków z dużą różnicą wieku. 

Zdarza się, że podczas terapii, w której mamy styczność z dużą różnicą wieku, pojawiają się konflikty pokoleń, które uniemożliwiają postęp terapeutyczny. Zdarza się także, że pacjent różniący się pokoleniowo od terapeuty, posądza go o stronniczość. Takie sytuacje negatywnie wpływają nie tylko na przebieg terapii, ale również na jej efektywność. 

 

terapia par i małżeństw prowadzona przez dwuosobowy zespół terapeutyczny. 

terapia par, którą prowadzimy na Śląsku, składa się z dwuosobowego zespołu terapeutycznego:

 

ALEKSANDRA JUREK

Certyfikowana specjalistka z zakresu terapii par. Terapeutka z wieloletnim doświadczeniem. W pracy opiera się na wiedzy zdobytej podczas edukacji, szkoleń, superwizji, stażu klinicznego, praktyki w ośrodkach stacjonarnych jak również własnym doświadczeniu. Wywodzi się z pokolenia X. Więcej o Pani Aleksandrze możesz przeczytać tutaj: LINK.

 

ALEKSANDER JUREK

Specjalista II stopnia pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej. Fachowa pomoc w połączeniu z empatią oraz zrozumieniem dla każdego pacjenta – tak można najlepiej opisać Pana Aleksandra, który wywodzi się z pokolenia Y. Więcej o Panu Aleksandrze możesz przeczytać tutaj: LINK.

 

Co daje terapia prowadzona przez podwójny zespół terapeutyczny? 

  • Różnica płci. 

Dla wielu pacjentów płeć ma ogromne znaczenie w trakcie terapii. Różnica poglądów, odmienne spojrzenia na daną sytuację, różnica płci w przypadku terapeutów może mieć tutaj istotne znaczenie. 

 

  • Różnica pokoleń. 

Nie od dziś wiadomo, że różnica pokoleń może zarówno łączyć, jak i dzielić. Dzięki temu, że terapeuci różnią się pokoleniowo, zyskujemy różne spojrzenia oraz poglądy na temat związków, problemów, czy wątpliwości. Wielopokoleniowa terapia jest czymś, co warto przeżyć. 

 

  • Ułatwienie w nawiązywaniu kontaktów. 

Dzięki płci, różnicy wieku oraz różnicy pokoleń, mamy możliwość nawiązania relacji terapeutycznej z osobami w różnym wieku. 

 

  • Różne modele terapeutyczne. 

Reprezentujemy odmienne modele terapeutyczne, które uzupełniają się wzajemnie. Wpływa to efektywnie zarówno na przebieg terapii, jak i jej całościowy proces. 

 

terapia par i małżeństw jest często jedynym rozwiązaniem, które ratuje związek przed rozpadem. Służymy więc swoim doświadczeniem oraz wiedzą, którą zdobywaliśmy przez lata.

 

Pozostajemy do Państwa dyspozycji, 

Aleksandra oraz Aleksander Jurek. 

[dt_sc_separator]

lokalizacje

[dt_sc_hr_custom]

[dt_sc_contact_info type=”type2″ icon=”fa fa-map-marker” title=”Gabinet Terapii Par
Aleksandra Jurek
41-400 – Mysłowice – Śląskie ul. Brzęczkowicka 4B/27″ subtitle=”Miasta z których dojeżdżają klienci: Katowice, Sosnowiec, Tychy, Ruda Śląska, Gliwice, Zabrze.”]TEL: 601-775-972 [dt_sc_br br=”1″] aleksandrajurek700@gmail.com[/dt_sc_contact_info]
[dt_sc_contact_info type=”type2″ icon=”fa fa-map-marker” title=”Terapia Online” subtitle=”Czyli skuteczna alternatywa terapii stacjonarnej, dla par, małżeństw i związków”]Zobacz więcej na:

osrodek-terapeutyczny.pl/terapia_online#dla_par

terapiapar.org/terapia-dla-par-online/[/dt_sc_contact_info]

Terapia Online

[dt_sc_separator]

Kiedy ze względu na chorobę, odległość lub inne przeszkody, nie możemy się spotkać proponuję również terapię Online

login skype: aleksandra jurek parasol

[dt_sc_button title=”Zadzwoń 601-775-972″ size=”medium” link=”url:tel%3A%2B48601775972|title:%23|target:%20_blank|” class=”dt-sc-one-half”][dt_sc_button title=”Umów wizytę” size=”medium” link=”url:%23umowwizyte|title:%23||” class=”dt-sc-one-half”]
[dt_sc_image url=”9952″]
X